Gasztrofitnesz in the ROOM

Koffein, szerelmem....

Említettem már, hogy szeretem a kávét? Mit szeretem? Egyenesen élek-halok érte…
Viszonyunk már-már olyan, mint egy rossz házasság. Folyton ki akarok lépni belőle, de mindig rá kell döbbenjek, egyszerűen képtelen vagyok élni nélküle. Ő az első gondolatom, amikor felébredek, és vissza-visszatér a hiánya a nap folyamán. Rá gondolok, ha fáradt vagyok, ha éhes vagyok, ha rossz a kedvem… folyton ő jár a fejemben. Kapcsolatunk szenvedélyes, egyenesen viharos… szinte kétnaponta akarok megszabadulni tőle, gyűjtöm az érveket ellene, de elég egy gyenge pillanat, hogy megtörjön, és máris beadtam a derekam.
Még azt sem mondhatnám, hogy kötelékünk minőségi. Mostanság nagy divat a “tudományos” kávéfőzés, már-már úri huncutságnak számít érteni a kávéhoz. Hőmérővel gőzölni a tejet a capuccinóhoz, meg gr-ra kimérni a presszóhoz az őrleményt, és pontosan x bar-ral tömöríteni (ezt anno még tanultam, de már elfelejtettem…)… de be kell lássam, még erre sem foghatom függőségem. Nem tudom szakértelemmé, nemes hobbivá avanzsálni, mert szégyenszemre igénytelen, kommersz fogyasztó vagyok. Inkább megyek a mennyiségre, mintsem a minőségre, és teljesen mindegy, hogy főzős vagy keverős, hogy Tchibo, Nescafe, vagy Tesco…. igazából tökmindegy nekem. A vicc, hogy még az sem zavar, ha koffeinmentes… meg kell mondjam, ilyen téren nem vagyok egy jellem.
De csak, hogy igazoljam rajongásom helyénvalóságát, összegyűjtöttem egy csomó érvet szerelmem tárgya mellett:
Rögtön egy számomra érthetetlen adat…ez még nem érv… Állítólag egy átlag magyar évi 280 csésze kávét fogyaszt… 280??? Az még napi egyre sem jön ki… ezekszerint én erősen verem az átlagot az évi átlag 1825!! bögrémmel… uhhhh
A legújabb kutatások szerint, ellentétben az eddigi tévhittel, annyira kismértékben emeli csak egy egészséges ember vérnyomását, ami egyáltalán nem jelent egészségügyi kockázatot. Viszont egy csomó pozitív élettani hatása van a benne lévő antioxidánsok miatt. Például csökkenti a vesekő kockázatát, enyhíti a migrénes és menstruációs fájdalmakat, segít a másnaposság átvészelésében!, és az agyi vérkeringés serkentésével csökkenti az Alzheimer kór kialakulásának esélyét. Csökkenti a rák kialakulásának kockázatát (kísérletek igazolják), gátolja a tumor növekedését, és fokozza a kemo-, és sugárterápiák hatékonyságát.
Ezen kívül gyorsítja az anyagcserét, és gátolja az öregedést, mert megköti a szabadgyököket!…egyes kutatások szerint erősebb a koffein antioxidáns hatása, mint a C-vitaminnak.
Persze vannak esetek, amikor nem ajánlott a túlzott fogyasztása, pl.gyomorhurut, gyomorfekély, vékony-, vastagbél gyulladás, izgulékonyság, pajzsmirigy-túlműködés, máj-, és veseelégtelenség.
Túlfogyasztásnak pedig a napi 600mg felett számít, ami 8 csésze kávénak felel meg…de ennyire még én sem vagyok elvetemült.
:))))Háhhháhhhááá (…sátáni kacaj…)
Éreztem én!
Mostmár semmi sem állhat közénk:)
A minap kaptam ezt a videót kedves SZOBAtársamtól …nem értem, hogy jutottam róla eszébe…

HARDCORE diéta 3. nap- Zsírégető zóna VS. Intervall kardió edzés

Mivel tesómnak is van némi leadni-valója, beáldoztam magam és elhatároztuk, hogy hétfő-szerda-pénteken bejárunk reggel 7.00-re! edzeni….. hősök!!!! vagyunk…
Úgyhogy ma kaja nélkül, szimplán kávéval sikerült edzenem, ami azért jó, mert még nem töltöttem a kis szénhidrát raktárjaimba, így hamarabb kezdtem zsírt hasznosítani, elvileg… ha minden jól állt, a csillagok, meg a hold is…:)
Ezt most azért írtam, mert hétvégén frissítettem emlékeim, és utána olvastam, vajon hogy is kéne úgy kardiózni, hogy az a lehető leghatásosabb legyen. Mert ugye, közismert mendemonda, hogy a zsírt csak 40 perc mozgás után kezded égetni, tehát elvileg, ha elkezded nyúzni magad a futópadon, pont mire befejeznéd, kezdené csak el a szervezeted a zsírraktáradat is igénybe venni az energianyeréshez. Először ugyanis a szénhidrát tartalékaidat üríti le, ami az izmaidban és a májadban raktározódik, és csak, amikor ezeket már nagyjából felhasználta, akkor nyúl a zsírhoz IS!
Tehát úgy döntöttem, először súlyzózással kezdek, ezzel megcsappantom a CH-jaimat (anaerob, azaz rövidebb ideig tartó, de nagyobb erőkifejtéshez, ezt használ a szervezet), és majd a végén kezdek csak futni, így ehhez lehetőleg már a zsírsejtjeim is kelleni fognak. Viszont itt is tutira akartam menni, és inkább a rövidebb ideig tartó intervall programot választottam. Ez annyit tesz, hogy nem egyenletes intenzitással futod végig a 30-40 percet, és bízol benne, hogy eközben már zsírt égetsz, hanem változó intenzitással futva, föl-le pumpálva a pulzusod, sokkal nagyobb sokkot adsz a szervezetednek, amire az úgy reagál, hogy még edzés után is magasabb hatásfokon működik, és több energiát felhasználva próbálja visszaállítani a normális működést, és előre felkészíteni a szervezeted egy következő ilyen sokkra is. Ennek eredménye, hogy nagyobb a kalória felhasználás még az edzést követő időszakban is, így lényegében többet érsz vele, mint egy dupla annyi időt igénylő, lassabb és egyenletesebb futással, zsírégető zónában megtéve. …és még hamarabb végzel is:)
Most fedeztem fel a futógépünkön ezt a beállított programot (általában minden gépen van szerintem…), így elvileg nem is nekem kellett volna állítgatnom kézzel. Csakhogy miután beállítottam minden adatom, a magasságom is, voltak olyan szakaszok, amikor 15km/órával kellett volna szednem a virgácsaim 4%os lejtőn, ami nem túl hosszúra nyúlt alsó végtagjaimnak bevehetetlen volt, így majdnem felkenődtem a hátam mögött lévő falra… szóval manuálisan kénytelen voltam beavatkozni, és kicsit enyhíteni a görbén. Végül a 20 perc után úgy szálltam le a gépről, mint máskor 2 szigetkör után… kétség nem fér hozzá, nyilvánvalóan hatásosabb, mint 40 vagy akár 60 percet lötyögni kényelmesen, úgyhogy ezentúl így csinálom majd:)
A kávén továbbra is kattogok….. még csak fél 2, de már ittam 3at:(
Hát most nem vagyok egy jellem…ahogy Bogi mondaná..
by ANDI – 2012-08-13
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!